مقالات مرتبط با لامپ ال ای دی

مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست چیست؟

مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست

انواع مختلف منابع نوری با تکنولوژی ساخت متفاوتی از جمله رشته ای، فلورسنت، کم مصرف، ال ای دی و موارد دیگر تولید و به بازار عرضه می شوند. هر کدام از این لامپ ها دارای مزایا و معایبی می باشند. لامپ ال ای دی به دلیل مزایای بی شمار از جمله عدم تولید اشعه های مضر و عدم وجود جیوه، طول عمر بالا و … یکی از پرکاربردترین منابع روشنایی به حساب می آید.یکی از مهمترین مزایای لامپ های ال ای دی، سازگاری آنها با محیط زیست است که سبب محبوبیت آنها نسبت به دیگر منابع روشنایی شده است. در ادامه به طور دقیق تر به بررسی مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست خواهیم پرداخت

لامپ های قدیمی رشته ای یا فلورسنت حاوی مواد شیمیایی سمی مانند جیوه هستند که موجب آسیب به محیط زیست می شوندو به همین جهت، استفاده از آنها منسوخ شده و جای خود را به لامپ های کم خطر ال ای دی داده اند. ینکه لامپ های ال ای دی از چه ویژگی هایی برخوردارند که موثر در راستای حفظ محیط زیست می باشد، موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

انواع لامپ ال ای دی امیران

لامپ استوانه ای لامپ حبابی لامپ اشکی شمعی لامپ فن دار

برای مشاهده محصولات هر یک از دسته بندی های لامپ ال ای دی امیران، کافی است روی تصویر مورد نظر کلیک کنید.

مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست

مراقبت از محیط زیست برای ادامه حیات یک امر ضروری است. بنابراین استفاده از منابع روشنایی که آسیبی به محیط زیست نرساند، در اولویت قرار می گیرد. مزایای بی شماری باعث شده است تا لامپ ال ای دی به عنوان مناسب ترین و کم خطرترین منبع نوری شناخته شود. در ادامه با مهم ترین مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست آشنا خواهید شد.

عدم وجود جیوه یکی از مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست

عدم ایجاد گرما و گاز گلخانه ای

لامپ های ال ای دی تشکیل شده از تعدادی ال ای دی و دیود نوری بر روی یک برد می باشند که با عبور ولتاژ و جریان از آنها نور تولید می شود. در فرآیند تولید نور، 20 درصد انرژی دریافتی به گرما و 80 درصد آن به نور تبدیل می شود. در نتیجه تولید دما و حرارت بسیار کم، مصرف انرژی پایین آمده و از ایجاد و انتشار گازهای گلخانه ای جلوگیری خواهد شد.

مزایای لامپ ال ای دی [12 مزیت بی نظیر لامپ LED]

عدم وجود عناصر سمی

پس از اتمام عمر مفید لامپ ها یا در صورت شکستن حباب محافظ، آنها را درطبیعت دفن کرده یا رها می کنند. وجود جیوه در لامپ های قدیمی موجب آسیب های جبران ناپذیری به محیط زیست و انسان ها می شود. اما در ساخت لامپ ال ای دی از جیوه استفاده نشده است و صد در صد قابل بازیافت می باشد. همچنین ال ای دی ها عاری از هرگونه ضرر و زیانی برای محیط زیست بوده و در صورت شکستن و دفن شدن هیچگونه آسیبی به محیط زیست نمی رسانند.

طول عمر بیشتر

یکی از مهم ترین ویژگی های لامپ های ال ای دی طول عمر بالا و عدم نیاز به تعویض مکرر آنها می باشد. این امر موجب استفاده از منابع کمتر در فرآیند تولید مانند مواد بسته بندی و حمل و نقل می گردد.

تولید کربین کمتر مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست

 تولید کربن کمتر

هرچه میزان تولید کربن کمتر باشد، آسیب کمتری محیط زیست را تهدید می کند. میزان تولید کربن و گازهای گلخانه ای در لامپ های ال ای دی بسیار کمتر از دیگر منابع نوری می باشد. در نتیجه با استفاده از لامپ ال ای دی آسیب کمتری به محیط زیست وارد خواهد شد.

 کاهش آلودگی نوری

در لامپ های ال ای دی بر خلاف سایر منابع روشنایی، نور در یک جهت متمرکز شده و جلوگیری از هدر رفت نور می شود. بنابراین برای روشنایی محیط، نیاز به لامپ کمتر بوده و در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد. کاهش مصرف انرژی برای محیط زیست سودمند می باشد.

ایمنی

لامپ های ال ای دی دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط سخت آب و هوایی، لرزش و ضربه می باشند. در نتیجه آسیبی به آنها وارد نمی شود و در صورت آسیب دیدگی خطری برای محیط زیست نخواهند داشت.

مناسب برای رشد گیاهان مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست

مناسب برای رشد گیاهان

لامپ های ال ای دی به دلیل عدم انتشار گازهای گلخانه ای و عدم ایجاد حرارت و نوردهی استاندارد، موجب رشد گیاهانی که در مجاورت نور آنها قرار دارند، خواهند شد. در صورتی که سایر منابع روشنایی به دلیل انتشار دمای بالا به محیط اطراف و انتشار گازها و اشعه های مضر، سبب آسیب زدن به گیاهان خواهند شد. تأثیر لامپ ال ای دی بر رشد گیاهان، یکی از مزایای مهم این منبع روشنایی محسوب می شود.

نتیجه گیری

لامپ های ال ای دی به دلیل مزایای بی شمار، جایگزین مناسبی برای سایر منابع روشنایی شده اند که در انواع متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شوند. یکی از مهم ترین مزایای لامپ های ال ای دی عدم آسیب به انسان ها و محیط زیست می باشد. از مهم ترین مزایای لامپ ال ای دی برای محیط زیست می توان به عدم تولید گرما، عدم تولید گازها و اشعه های مضر، عدم وجود جیوه، تولید کربن کمتر و طول عمر بالا اشاره نمود.


فروشگاه اینترنتی امیران ال ای دی

گروه صنعتی امیران، به عنوان یکی از تولید کننده های مطرح لامپ های ال ای دی، با شعار همگام با طبیعت، اقدام به تولید لامپ های کم مصرف LED در ایران نموده است تا گامی موثر در راستای صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی، رعایت حقوق مصرف کننده و سازگاری با محیط زیست بردارد. لامپ های ال ای دی امیران، با ویژگی های منحصر بفردی مانند مصرف انرژی کم و بازدهی بالا، جایگزین بسیار مناسبی برای سایر منابع روشنایی می باشند که در چندین نوع مختلف با کارایی های متفاوت به بازار ارائه می شوند. شما می توانید به واسطه راههای ارتباطی زیر، با گروه صنعتی امیران ال ای دی در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.