مقالات مرتبط با روشنایی

راهنمای کامل نورپردازی اتاق گیمینگ

نورپردازی اتاق گیمینگ

اگر اهل بازی های کامپیوتری و بازی های ویدئویی هستید احتمالا می دانید که نورپردازی اتاق گیمینگ در راحتی چشم ها در هنگام بازی و افزایش یا کاهش هیجان نقش مهمی را ایفا می کند. نورپردازی اتاق گیمینگ، نور و فضای خوبی را برای فضاهایی که شما و دوستانتان در حال انجام بازی های ویدئویی یا بازی های رومیزی هستید، فراهم می کند. در این مقاله، ما به بررسی لامپ های مناسب اتاق گیمینگ و اهمیت استفاده از آنها می پردازیم.

نور مناسب اتاق گیمینگ

نورپردازی یکی از اصول مهم طراحی است که می تواند حال و هوای مناسب را برای فضای مورد نظر و فعالیتی که در آن انجام خواهد شد، ایجاد نماید. پیش از این، مطالبی را در مورد نورپردازی خانه با لامپ ال ای دی و همچنین، نورپردازی فضای اداری ارائه نمودیم، اما در مورد اتاق گیمینگ و هیجانی که لازمه فضای آن می باشد، اصول نورپردازی کاملا متفاوت خواهد بود.

دمای رنگ و نورهای مختلف که در اتاق گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند تاثیر مستقیمی بر افزایش یا کاهش هیجان داشته باشند و هر دمای رنگی می تواند احساسات متفاوتی را از نظر روانشناسی در افراد ایجاد نماید. اگر به دنبال ایجاد هیجان بیشتر در اتاق گیمینگ خود هستید، نورها و لامپ های نئونی بهترین گزینه برای شما می باشد. از جمله رنگ هایی که بیشتر در اتاق گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرد، نورهای آبی هستند. رنگ های قرمز نارنجی و بنفش نیز باعث افزایش هیجان در افراد می شود که استفاده از آنها در اتاق گیمینگ خالی از لطف نخواهد بود.

نور مناسب اتاق گیمینگ

نور مخفی گیمینگ و ریسه شلنگی برای نورپردازی اتاق گیمینگ

یکی از بهترین ابزارهای نورپردازی اتاق گیمینگ، ریسه های شلنگی نور می باشند. این ریسه ها در تمام رنگ ها موجود هستند و استفاده و نصب آنها نیز ساده است. یکی دیگر از مزایای استفاده از ریسه ها، انعطاف پذیر بودن آنها است و می توان به راحتی آنها را به شکل های مختلف درآورد و دور سیستم های گیمینگ، حاشیه میز بازی و … نصب نمود. همچنین این ریسه ها اغلب قابلیت تغییر رنگ دارند و می توان توسط یک کنترل رنگ نور آنها را تغییر داد.

لامپ های ال ای دی در نورپردازی اتاق گیمینگ

یکی دیگر از لامپ های مناسب اتاق گیمینگ، لامپ های ال ای دی می باشند. لامپ های ال ای دی در رنگ ها و مدل های مختلف موجود هستند و می توان از آنها با زوایای مختلف در اتاق گیمینگ استفاده کرد. این لامپ ها مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و از این رو یکی از بهترین گزینه ها برای اتاق گیمینگ محسوب می شوند. همچنین لامپ های ال ای دی با ولتاژ تغذیه بسیار پایین کار می کنند، بنابراین بسیار کم خطر از لامپ های دیگر هستند. کیفیت لامپ های ال ای دی که در اتاق گیم مورد استفاده قرار می گیرند بسیار مهم است و توصیه می شود که برای تهیه لامپ های ال ای دی به سراغ موارد با کیفیت بروید، زیرا لامپ های با کیفیت، مصرف انرژی بسیار پایین و کارایی بالا را برای شما تضمین خواهند کرد.

یکی از بهترین لامپ های ال ای دی، لامپ های ال ای دی امیران می باشند که در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

انواع لامپ ال ای دی امیران

لامپ استوانه ای لامپ حبابی لامپ اشکی شمعی لامپ فن دار

برای مشاهده محصولات هر یک از دسته بندی های لامپ ال ای دی امیران، کافی است روی تصویر مورد نظر کلیک کنید.

نورپردازی اتاق گیم با نورهای تاکیدی

استفاده از نورپردازی تاکیدی برای اتاق گیم بسیار مناسب تر از نورپردازی های عمومی است، زیرا با بکارگیری نورپردازی های تاکیدی تمرکز و توجه افراد بیشتر خواهد شد و حواس آنها با اجسام و نورهای اطراف پرت نمی شود. بخصوص در اتاق های گیمینگ کوچک که فضای کمتری در اختیار دارید، می توان گفت استفاده از نورهای تاکیدی ضروری است.

نورپردازی تجهیزات بازی

برای ایجاد فضایی هیجان انگیز و جذاب تر می توان از نورپردازی تجهیزات بازی استفاده کرد. تجهیزات بازی که شامل مانیتور، کیس، کیبورد و … می باشند اغلب دارای پورت هایی هستند که می توان منابع نور را به آنها متصل کرد. به طور مثال می توان از ریسه های نور در اطراف و داخل کیس استفاده کرد و با قابلیت تغییر رنگ آنها جلوه ای زیبا در تجهیزات و اتاق گیمینگ به وجود آورد.

نورپردازی تجهیزات بازی

نورپردازی میز کامپیوتر یا میز گیم

میز کامپیوتر یا میز گیم یکی از اصلی ترین اجزای یک اتاق گیمینگ می باشد و افراد بیشترین استفاده را از آن خواهند داشت. در نتیجه نورپردازی میز اتاق گیمینگ بسیار مهم است و می توان به وسیله ریسه های نوری حاشیه میز را نورپردازی کرد. برخی ریسه ها و ابزار روشنایی نیز وجود دارند که قابلیت تغییر رنگ دارند و حساس به صدا هستند و می توانند متناسب با صداهای ایجاد شده تغییر رنگ دهند و حس و هیجان بازی را چند برابر نمایند.

نکاتی برای نورپردازی اتاق گیمینگ

بری نکات برای نورپردازی اتاق گیمینگ وجود دارند که با توجه به آنها، می توان جذابیت و هیجان بیشتری برای اتاق گیم ایجاد کرد. برخی از این نکات عبارتند از:

  • نورپردازی عمومی اتاق گیم باید تاریک باشد و از نورهای تاکیدی برای روشنایی استفاده نمود تا تمرکز و حواس افراد فقط بر برخی چیزهای لازم متمرکز شود.
  • استفاده از مبلمان و پرده های تیره در اتاق گیمینگ از انعکاس نور جلوگیری می کند و هیجان و شور بازی را افزایش می دهد.
  • در نورپردازی اتاق گیمینگ از نصب لامپ و هر منابع نور دیگری در پشت مانیتور خودداری نمایید.
  • در اتاق گیمینگ تا جای ممکن منابع نور را در جاهای مخفی نصب نمایید، زیرا اگر منابع نور نمایان باشد باعث آشفتگی و عدم تمرکز افراد می شود.

جمع بندی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به گیم علاقه مندید و دوست دارید یک اتاق گیمینگ برای خود داشته باشد، باید بدانید که نورپردازی اصولی اتاق گیمینگ، در ایجاد یک فضای جذاب و هیجان انگیز موثر خواهد بود. بهتر است در اتاق گیمینگ از رنگ هایی نظیر بنفش، قرمز، نارنجی، آبی و … استفاده شود که باعث ایجاد هیجان در افراد می شوند. یکی از بهترین گزینه ها برای نورپردازی اتاق گیمینگ، استفاده از لامپ های ال ای دی می باشد.


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.